• Nowy produkt
Leonardo da Vinci. Życie i dzieło
search

Leonardo da Vinci. Życie i dzieło

18028
Autor
Eugene Muntz
Lektor
Aleksander Bromberek
Wydawca
StoryBox
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
36,95 zł

(36,95 zł szt)

Błyskotliwy umysł Leonarda da Vinci od stuleci fascynuje miłośników sztuki i badaczy jego twórczości

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Audiobook dostępny

Rok wydania: 2022
ISBN: 9788382719475
Wydawca: Storybox

Błyskotliwy umysł Leonarda da Vinci od stuleci fascynuje miłośników sztuki i badaczy jego twórczości. Wszechstronne zainteresowania geniusza wzbudzały podziw już jemu współczesnych. Malarz, rzeźbiarz, wynalazca, teoretyk sztuki, naukowiec, anatom, architekt, muzyk, uczony – każde z tych określeń pasuje do rozległych tematycznie zajęć renesansowego mistrza.

Książka prof. Eugène’a Müntza (1845–1902), alzacko-francuskiego historyka sztuki specjalizującego się we włoskim renesansie, to wnikliwa, kompleksowa i rzetelna biografia Leonarda da Vinci.

Tom pierwszy przedstawia dzieciństwo Leonarda, jego pierwsze dzieła oraz kształtowanie się uzdolnień i koncepcji malarskich. Objaśnia również wiele szkiców i dzieł mistrza, czerpiąc przy tym z autorskich tekstów samego artysty. Ponadto sporo uwagi poświęca szkole mediolańskiej, władzy Sforzów, akademii Leonarda oraz procesom tworzenia niektórych dzieł malarskich i rzeźbiarskich.

Tom drugi opisuje poglądy religijne mistrza, jego dokonania naukowe, a także wątek związany z wiedzą tajemną w jego życiu. Obszernie przedstawia upadek rządów Ludovica il Moro, jak również powstanie „Mony Lisy”, najsłynniejszego portretu w historii światowego malarstwa. Liczne wątki biograficzne, z poruszającym rozdziałem zawierającym cytaty z testamentu artysty, pozwalają nieco bliżej poznać jego naturę i stosunek do otaczających go osób – patronów, uczniów i innych artystów.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.