Sapiens. Od zwierząt do bogów
search

Sapiens. Od zwierząt do bogów

14892
Autor
Yuval Noah Harari
Lektor
Roch Siemanowski
Wydawca
Wydawnictwo Literackie
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
1148
Opakowanie
Mały digipack dwuskrzydełkowy
Nowy
42,76 zł
Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Ostatnie sztuki w magazynie

Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-0806-888-5
Wydawca: Wydawnictwo Literackie

Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego. Całościowa historia człowieka – od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej.

Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed wszechmocną naturą i rywalizującymi z nimi zwierzętami. Dzisiaj w XXI wieku opanowaliśmy cały świat i to nasz niekontrolowany rozwój jest zagrożeniem dla planety i zwierząt. Homo sapiens uczy się właśnie przekształcać swoje geny i chciałby stać się podobny do własnych wyobrażeń o bogach.

„Przesiedliśmy się z dłubanek na żaglowce, z żaglowców na parostatki, z parostatków na promy kosmiczne, lecz nikt nie wie, dokąd zmierzamy. Dysponujemy niespotykaną dotąd potęgą, ale nie mamy pojęcia, co z nią zrobić”.

Sapiens łączy biologiczne ujęcie z rozległą historyczną i kulturoznawczą perspektywą. Y.N. Harari chciałby, żebyśmy spojrzeli na siebie i nasze miejsce w świecie w nowy, prowokujący do myślenia sposób.

„Opowieść Harariego o tym, jak podbiliśmy Ziemię, oszałamia rozmachem i błyskotliwością” – The Guardian

„Oryginalna i stawiająca wiele pytań wartych namysłu”. – El Pais

„Yuval Noah Harari – historyk przyszłości”. – Le Monde

Sapiens to jeden z największych światowych bestsellerów ostatnich lat. Ponad 8 milionów sprzedanych egzemplarzy. Hollywoodzką ekranizację książki przygotowuje Ridley Scott.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.