audiobook - O ślimaku Marcelu i szufladkach - Andrzej Kociałkowski
search

O ślimaku Marcelu i szufladkach

15299
Autor
Andrzej Kociałkowski
Lektor
zespół lektorów
Wydawca
Gulden Publishing
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Opakowanie
Mały digipack dwuskrzydełkowy
Nowy
50,00 zł

(50,00 zł szt)

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń

Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-9543-310-8
Wydawca: Gulden Publishing

Mądra, ciepła i ciekawa bajka dla dzieci w wieku od 4-7 lat o naszych marzeniach, planach i o możliwościach ich realizacji.

Pewnego pięknego dnia ślimak Marcel poznał nowych przyjaciół – zająca Ptyśka i konia Karola. Spędzili razem urocze popołudnie. Niestety Karol nie posłuchał ostrzeżeń Osła i zdecydowanie przesadził w ilości zjedzonych niedojrzałych jabłek. W dodatku o zgrozo popił je zimną woda ze strumienia. Taka dieta nie mogła posłużyć nawet komuś, kto ma podobno „końskie zdrowie”. Karol przekonał się o tym dość boleśnie. Ptysiek z Marcelem wyruszają po ratunek do najmądrzejszej osobistości w okolicy. Chęć niesienia pomocy zmusi ich do pokonania własnych barier i lęków…

Historia o ślimaku Marcelu pokazuje nam, że wszystko jest w naszych rękach i mamy realne szanse żeby osiągnąć to, czego chcemy pod warunkiem, że tego naprawdę chcemy. Czasem ludzie z naszego otoczenia, często nawet nasi najbliżsi „podcinają nam skrzydła”, a robią to dla naszego dobra i z troski o nas. I tak rośnie nasza niewiara w siebie a wraz z nią brak wytrwałości, bo jak wytrwać w dążeniu do celu, w który się samemu nie wierzy?

Mamy nadzieje i wiarę, że ta bajka pomoże dzieciakom a może również i ich rodzicom trochę inaczej spojrzeć na życie i swoje możliwości. Przypomni, że nie należy „szufladkować” ani innych, ani siebie i że nie wszystkie stereotypy są prawdą.

„ (...) sięgnijcie po książkę, w ciekawy i bardzo przystępny sposób przedłożycie swoim dzieciom lekcję, że nie należy wyciągać pochopnych wniosków i oceniać ludzi po pozorach. Również praca nad sobą, poszerzanie wiedzy, przełamywanie „swoich granic” i wychodzenie poza strefę komfortu jest przydatne w życiu i zapewnia nam rozwój a przy tym ułatwia życie w społeczeństwie” – Kreatywne Życie.pl.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.