• Nowy produkt
Ja i mój świat 1
search

Ja i mój świat 1

18872
Autor
Opracowanie zbiorowe
Wydawca
Harmonia
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
21,00 zł

Najniższa cena produktu 25,83 zł z dnia 24.04.2024

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 25,83 zł


Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Audiobook dostępny

Rok wydania: 2024
ISBN: 5907377430520
Wydawca: Harmonia


Publikacja została opracowana przez zespół psychologów i pedagogów ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku w następującym składzie: Marzena Bednarz, Joanna Bladowska, Karolina Kluczkowska, Weronika Lubocka, Eliza Ludkiewicz, Agnieszka Maślaczyk-Trzasko, Angelika Miłosz, Małgorzata Okoniewska, Olga Sniezhko, Magdalena Sowińska, Lidia Szczepańska, Marzena Żmuda-Trzebiatowska.

Do podręcznika „Ja i mój świat” przygotowano prezentacje multimedialne, zabawy i piosenki dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W pudełku znajdują się 2 płyty:

  • płyta CD z nagraniami piosenek, których tematyka jest ściśle związana z treścią podręcznika, każda z 24 piosenek została nagrana w wersji wokalnej i instrumentalnej;
  • płyta DVD, na której znajdują się 23 prezentacje multimedialne, które stanowią atrakcyjną, innowacyjną dla uczniów pomoc dydaktyczną, utrwalającą zdobytą wiedzę, oraz opisy zabaw i gier rozwijających kompetencje społeczne oraz pomocnych do ich przeprowadzenia zdjęć, a także teksty i zapisy nutowe piosenek z płyty CD oraz opracowane do nich zabawy.

Prezentacje multimedialneto innowacyjna, atrakcyjna dla uczniów pomoc dydaktyczna, utrwalająca zdobytą wiedzę.
Do każdego tematu przygotowano jedną prezentację.
Jej interaktywność przyciąga uwagę dziecka, pozwala mu w ciekawy sposób poszerzyć swoją wiedzę, jest bodźcem do rozpoczęcia dialogu z drugą osobą.

Proponowane zabawyi gry rozwijają kompetencje społeczne: komunikację, nawiązywanie i podtrzymywanie relacji, szczególnie istotne w nauczaniu dzieci z autyzmem.
Na płycie znajdują się propozycje zabaw, które w najbardziej naturalny sposób pomogą dziecku utrwalać wiedzę zdobytą w czasie pracy z podręcznikiem „Ja i mój świat”.
Celem zabaw jest nauczenie czerpania radości z kontaktu z drugą osobą i kształtowanie emocjonalnej wzajemności.
W zabawie doskonalimy kompetencje społeczne ucznia jako partnera dla innych w grupie, budujemy jego autorytet i poczucie przynależności. Wartości te są niezwykle ważne w integracji z rówieśnikami.
W ten sposób kształtujemy teorię umysłu u dziecka, zawierającą się w umiejętności odczytywania stanów emocjonalnych innych osób i empatii.


Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.