Wielka księga wierszy. Abecadło rymów
search

Wielka księga wierszy. Abecadło rymów

5808
Autor
Julian Tuwim
Lektor
KRZYSZTOF GLOBISZ
Wydawca
Publicat
Format
MP3CD
Opis formatu
1CD - MP3
Czas
66
Opakowanie
Duży digipack trójskrzydełkowy
Nowy
29,90 zł

Najniższa cena produktu 29,90 zł z dnia 25.05.2024

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,90 zł

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Ostatnie sztuki w magazynie

rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-245-9930-1
format: 18,7 x 13,7 cm
Producent: Papilon

"Stoi na stacji lokomotywa..." - to najbardziej znany wers polskiej poezji dla dzieci. Od pokoleń "Lokomotywa" i inne utwory Juliana Tuwima kształtują wyobraźnię i wrażliwość, są czytane najmłodszym przed snem i w czasie zabawy, recytowane na rodzinnych, przedszkolnych i szkolnych uroczystościach, omawiane na lekcjach. Oto księga, zawierające najpiękniejsze wiersze Tuwima: od "Abecadła" do "Zosi Samosi". Duże litery - dorosłym ułatwiają czytanie, dzieci zachęcają do nauki rozpoznawania liter i samodzielnej lektury. Kolorowe ilustracje na najwyższym poziomie - rozbudzają wyobraźnię, pomagają zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je. Dodatek - ilustrowany biogram Juliana Tuwima, pomocny np. w pracy szkolnej.

Julian Tuwim (ur. 13 września 1894 w Łodzi, zm. 27 grudnia 1953 w Zakopanem) — poeta, pisarz, autor wodewili, tekstów piosenek, współzałożyciel kabaretu literackiego „Pod Picadorem” i grupy poetyckiej „Skamander”. Najbardziej znany z takich dzieł jak „Czyhanie na Boga”, „Sokrates tańczący”, „Czary i czarty polskie”, „Do prostego człowieka”, „Jeździec miedziany”, „Bal w operze”.

Nieustającą popularność poety potwierdza stała obecność jego wierszy w repertuarze artystów muzycznych: przykładowo utwór „Jeżeli” zinterpretował Czesław Niemen, „Do prostego człowieka” grupa Akurat, a „Miejscową idiotkę z tutejszym kretynem” — Grzegorz Turnau.

 

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.