Koniec pieniądza papierowego
- Autor
- Roland Baader
- Lektor
- Maciej Więckowski
- Wydawca
- Aleksandria
- Format
- MP3CD
- Opis formatu
- 1 CD-MP3
- Czas
- 378
- Opakowanie
- Mały digipack dwuskrzydełkowy
Najniższa cena produktu 34,90 zł z dnia 22.01.2025
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,90 zł
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-6681-731-9
Wydawca: Aleksandria
Podstawowe zasady gospodarcze nie są dla Ciebie oczywiste i niespecjalnie Cię interesują, ale jednocześnie czujesz się zaniepokojony zachodzącymi w świecie przemianami?
Książka, którą masz w ręku, zaskoczy Cię swoją przenikliwością i pokaże Ci nieubarwioną prawdę o aktualnej sytuacji oraz przyszłości Europy. Baader w klarowny i zrozumiały sposób pomoże Ci podjąć decyzje ważne dla Twojego finansowego bezpieczeństwa.
Lektura jest syntezą wiedzy i doświadczeń autora na temat dobrze prosperującej gospodarki wolnorynkowej. Uporządkuje Twoją wiedzę dotyczącą ekonomii oraz funkcjonowania państwa.
Roland Baader - intelektualista i niezależny przedsiębiorca. Zaczynał jako krawiec i przeszedł wszystkie szczeble edukacji, studiował u wybitnych europejskich ekonomistów. Pod koniec swojej działalności niezależny uczony, którego misją stało się popularyzowanie wiedzy ekonomicznej. Autor książek i felietonów, w których wyjaśniał zachodzące w państwie prawdziwe procesy polityczno-gospodarcze, ostrzegał przed gospodarką opartą na spekulacjach giełdowych oraz kryzysem jaki może wywołać zadłużenie społeczeństwa i państwa.
„Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć obecne przemiany. Gdybym miał napisać teraz jakąś książkę – napisałbym taką samą”.
Roman Kluska
„Baader przewidział, że będzie jakieś zjawisko, które rządy wykorzystają do ogromnej emisji pieniądza i ustalenia stóp procentowych na zero. Jest to potrzebne w przekształceniu gospodarki socjalistycznej do ograniczenia klasy średniej. Ludzi trzeba pozbawić oszczędności i samodzielnego zarabiania pieniędzy. Dopóki nie są na garnuszku państwa, dotąd trudno poddają się przekształceniom i ograniczeniom wolności”
Roman Kluska