Noble House
search

Noble House

18033
Autor
James Clavell
Lektor
Filip Kosior
Wydawca
Aleksandria
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
49,90 zł

Najniższa cena produktu 49,90 zł z dnia 15.06.2024

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,90 zł

Nadszedł czas spłaty dawno zaciągniętych długów

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Audiobook dostępny

Rok wydania: 2022
ISBN: 9788366817616
Wydawca: Aleksandria

Nadszedł czas spłaty dawno zaciągniętych długów…

Hongkong, lata 60-e XX w, imperium handlowo finansowe Struanów doskonale prosperuje pod rządami nowego tai-pana Iana Dunrossa. Jednak, gdy na pokładzie samolotu z USA odkryty zostaje przemyt broni, do portu zawija podejrzany rosyjski statek, a syn doradcy tai-pana zostaje uprowadzony, nad konsorcjum Noble House zaczynają się zbierać ciemne chmury.

Imponująca powieść mistrza światowych bestselerów, w której wszystko jest na właściwym miejscu: zagadka kryminalna, walki triad, rozgrywki światowych wywiadów powiązanych ściśle z wielkim biznesem, bezwzględni konkurenci czyhający wszędzie na bezcenną informację, namiętne romanse i świetnie nakreślone powiązania między bohaterami, wszystko w podskórnym oczekiwaniu na nadciagający pogodowy kataklizm.

W czasach, gdy kolonii brytyjskiej grozi komunistyczna zaraza, a nitki szpiegowskich siatek prowadzą do Rosji, Chin, USA, Anglii, Szanghaju, powstaje pytanie czy walka toczy się tylko o Hongkong, czy o panowanie nad światem.

Wątki rozsypane jak kości na stole, na którym grę toczą światowe potęgi i drobni gracze w zadziwiający i nie do przewidzenia sposób wskakują na koniec na przeznaczone dla nich miejsca.

Clavell, w charakterystycznym dla siebie stylu, nakreśla zawiłości azjatyckiej kultury i mentalności oraz nawiązuje do wcześniejszych części Sagi azjatyckiej: Shoguna, Tai-Pana, Gai-Jina i Króla szczurów.

Na podstawie powieści powstał serial.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.