Ulmowie z Markowej
search

Ulmowie z Markowej

18557
Autor
Seweryn Wąsik
Lektor
Tadeusz Cieślak
Wydawca
Inigo
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
4 godz. 24 min
39,90 zł

Najniższa cena produktu 39,90 zł z dnia 25.06.2024

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,90 zł

Opowieść o Ulmach to historia miłości, która jest sercem Dobrej Nowiny

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Ostatnie sztuki w magazynie

Rok wydania: 2023
ISBN: 9788327740304
Wydawca: Inigo

Opowieść o Ulmach to historia miłości, która jest sercem Dobrej Nowiny. Mimo zawieruchy wojennej błogosławieni z Markowej żyją nie tylko miłością własnej rodziny, ale z miłości do Boga otwierają się na obcych i potrzebujących ratunku. Tym samym doświadczają mocy ewangelicznych słów Jezusa przemieniających serce każdego ucznia: Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich (J 15,13).

Żywy i prosty język autora ułatwi i zaciekawi słuchaczy pragnący poznać historię miłości Wiktorii i Józefa Ulmów. Kontekst historyczny zarysuje ekspert IPN dr Mateusz Szpytma. Nad tym, skąd czerpie ewangeliczna miłość, zastanowi się abp Józef Michalik. Oddamy też głos żydowskiemu chłopcu ukrywającemu się w Markowej, Abrahamowi Segalowi.

W nagraniu wykorzystano wypowiedzi: Abp Józefa Michalika – arcybiskupa seniora archidiecezji przemyskiej Ks. Dariusza Drążka - postulatora w procesie beatyfikacji polskich męczenników II wojny światowej Mateusza Szpytmy – historyka i wiceprezesa IPN Abrahama Segala – Żyda ukrywającego się na Podkarpaciu jako Romka Kaliszewskiego

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.