- Wyprzedaż!

rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-62121-30-4
format: 19 x 13,5 cm
Producent: StoryBox
„Rio de Oro”, które w wersji audiobooka ukazuje się w interpretacji Ryszarda Nadrowskiego, to jedna z najbardziej znanych książek Arkadego Fiedlera, wybitnego pisarza, reportażysty, przyrodnika i podróżnika, autora takich dzieł jak „Kanada pachnąca żywicą”, „Ryby śpiewają w Ukajali”, „Zwierzęta z lasu dziewiczego”, „Zdobywamy Amazonkę”, „Jutro na Madagaskar”, „Dziękuję ci, kapitanie”, „Wyspa Robinsona”, „Wyspa kochających lemurów”, „Orinoko”. Wszystkie wspomniane tytuły są owocem podróży Fiedlera, wszystkie też nie tylko urzekają wspaniałymi opisami różnych miejsc, ale przede wszystkim uczą szacunku dla odmiennych od naszej kultur i obyczajów.
„Rio de Oro” to zajmujący reportaż podróżniczy z wyprawy Arkadego Fiedlera do dzikiej Brazylii. Fascynujące opisy przyrody oraz tajemniczego życia i obyczajów Indian.
Arkady Fiedler (1894 - 1985) - wybitny pisarz i podróżnik. Studiował filozofię i nauki przyrodnicze na U.J. Owocem licznych wypraw i podrózy Fiedlera są książki, które uczą szacunku dla innych kultur i obyczajów, urzekają plastyką opisu przyrody.