• -30%
Terra incognita. Wyprawa do źródeł Amazonki
search

Terra incognita. Wyprawa do źródeł Amazonki

2472
Autor
Jacek Pałkiewicz
Lektor
Roch Siemianowski
Wydawca
StoryBox
Format
MP3CD
Opis formatu
1CD - MP3
Czas
309
Opakowanie
Pudełko DVD
Nowy
13,99 zł
Zniżka 30%
Oferta kończy się:
19,99 zł

Najniższa cena produktu 13,99 zł z dnia 03.10.2023

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 13,99 zł

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-61592-45-7

format:
C Shell
Producent: StoryBox

"Terra incognita" to niezwykły reportaż z wyprawy badawczej, kierowanej przez Pałkiewicza, która ostatecznie ustaliła położenie źródeł Amazonki. Autor za "Terra icognita" otrzymał "Bursztynowego Motyla" za najlepszą książkę podróżniczą roku 1998.

Jacek Pałkiewicz (ur. 2 czerwca 1942 w Immensen, Niemcy) – polski podróżnik, reporter, eksplorator, członek rzeczywisty brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego, autor takich publikacji jak między innymi: „Amazonka. Zagadka źródła królowej rzek”, „Eksploracja”, „Sztuka podróżowania”, „Terra Incognita: Wyprawa do źródła Amazonki”, „Po bezdrożach świata”, „Survival: Sztuka przetrwania”.
Urodził się w niemieckim obozie pracy. Pierwsze podróże odbywał jako oficer na statkach taniej bandery panamskiej. Później, w 1973 roku pracował jako inspektor kopalni diamentów w Sierra Leone i kopalni złota w Ghanie. Karierę dziennikarską rozpoczyna w Mediolanie, w późniejszych latach współpracuje z „Newsweek Polska”, „Rzeczpospolitą” i „Uważam Rze”.
W swoim podróżniczym życiu podejmował się takich wyzwań jak m.in. 20-dniowa piesza wędrówka po Saharze, samotne przepłynięcie Atlantyku łodzią ratunkową w 44 dni, przejazd na słoniach przez dżunglę wietnamską.

Twórca survivalu w Europie. Uczył sztuki przetrwania kosmonautów rosyjskich, żołnierzy Gromu i oddziałów NATO. 

 

 

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.