Pani na Kopicach
search

Pani na Kopicach

17769
Autor
Gabriela Anna Kańtor
Lektor
Andrzej Hausner
Wydawca
x-audio
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
5:01
32,90 zł

Joanna Gryzik – półsierota z obszarów podkopalnianej biedy, stała się panią bajkowego pałacu w Kopicach i pierwszą kobietą biznesu w tej części Europy

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Audiobook dostępny

Rok wydania: 2022
ISBN: 9788367048712
Wydawca: Xaudio

Joanna Gryzik – półsierota z obszarów podkopalnianej biedy, stała się panią bajkowego pałacu w Kopicach i pierwszą kobietą biznesu w tej części Europy. Nawet gdyby klasycy baśni bardzo się starali, nie wymyśliliby tej historii, takiego widowiskowego dalszego ciągu losów „Śląskiego Kopciuszka”. Wszystko to wydarzyło się naprawdę, wiele lat czekając na odkrycie i opisanie.

„Pani na Kopicach” to swoiste herstory, oddanie głosu kobiecie, która żyła w XIX wieku i teoretycznie głosu nie mając, zmieniła jednak świat wokół siebie, pokazując, że warto wyłamać się z konwenansów epoki. Jest to prawdziwa historia kobiety, która pokazała, że kobiety są silne, przedsiębiorcze i potrafią połączyć szczęśliwe życie rodzinne z zarządzaniem wielkim majątkiem oraz pracą na rzecz potrzebujących. Zachęcamy do poznania niezwykłych losów hrabiny Joanny Schaffgotch von Schomberg-Godulli!

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.