• -30%
Bądź dobrej myśli
search

Bądź dobrej myśli

18136
Autor
Paulina Płatkowska
Lektor
ELŻBIETA KIJOWSKA
Wydawca
StoryBox
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
9 godz. 39 min
23,07 zł
Zniżka 30%
Oferta kończy się:
32,95 zł

Najniższa cena produktu 23,07 zł z dnia 06.12.2023

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 32,95 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 23,07 zł

Wisia, Halina i Lonia znają się jak to w małych miasteczkach: niby od lat, lecz bez głębszej zażyłości

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Ostatnie sztuki w magazynie

Rok wydania: 2023
ISBN: 9788383340258
Wydawca: Storybox

Wyróżnienie jurorów w konkursie „Brakująca Litera” na najlepszą polską książkę 2020 roku.

Wisia, Halina i Lonia znają się jak to w małych miasteczkach: niby od lat, lecz bez głębszej zażyłości. Szczęśliwym trafem zapisują się na te same zajęcia z ceramiki. Wkrótce stają się sobie coraz bliższe i coraz bardziej nawzajem potrzebne.

Na pierwszy rzut oka dzieli je wszystko: mają różne sytuacje rodzinne, style życia... Co więcej, mają ugruntowane poglądy na siebie, świat czy sferę duchową. Gdyby ktoś próbował zmienić je na siłę, pewnie nic by nie wskórał, lecz jeśli za przykład innego myślenia służy przyjaciółka (albo i dwie!), którą się lubi i szanuje, zmiana nadchodzi jak cicha woda — niezauważalnie, a skutecznie. I może wywrócić wszystko do góry nogami!

Powieść utkana jak quilt: z codzienności i świąt, radości i wzruszeń, dołków i górek. Szarą nitkę czasem trzeba spruć, zastąpić ją czerwoną, jeden materiał przykryć innym. W efekcie otrzymujemy historię o życiu — jak makata pełną barw, kształtów i ekspresji.

A jeśli chcecie się dowiedzieć, co przydarzyło się przyjaciółkom, poszukajcie kontynuacji: „Lepsze czasy” oraz „Jasna sprawa”.

 

***

»Bądź dobrej myśli« – te słowa warto powtarzać sobie kilkanaście razy dziennie. Kto wie, może staną się one zalążkiem przyjaźni podobnej do tej, jaka połączyła bohaterki powieści Pauliny Płatkowskiej. Zachęcam do przeczytania tej mądrej, miejscami przewrotnej historii wszystkich, których pociągają tajemnice kobiecej duszy. A tym z nas, którym niełatwo przychodzi dostrzeganie w życiu jego pozytywnych stron, przepisuję książkę »na receptę«. Daję słowo: skuteczniejsza niż pigułki!” – Ewa Gruda, literaturoznawczyni.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.