• -30%
  • Nowy produkt
Królowa Charlotta. Opowieść ze świata Bridgertonów
search

Królowa Charlotta. Opowieść ze świata Bridgertonów

18677
Autor
Julia Quinn, Shonda Rhimes
Lektor
Agnieszka Krzysztoń
Wydawca
Zysk i S-ka
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
11 godz. 40 min
34,93 zł
Zniżka 30%
Oferta kończy się:
49,90 zł

Najniższa cena produktu 34,93 zł z dnia 28.02.2024

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 49,90 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,93 zł

PŁOMIENNE UCZUCIA, TAJEMNICE DWORU I NIEZŁOMNA WŁADCZYNI! OTO HISTORIA MŁODEJ KRÓLOWEJ, KTÓRA ZMIENIŁA BIEG DZIEJÓW.

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Audiobook dostępny

Rok wydania: 2024
ISBN: 9788383350004
Wydawca: Zysk i S-ka


PŁOMIENNE UCZUCIA, TAJEMNICE DWORU I NIEZŁOMNA WŁADCZYNI! OTO HISTORIA MŁODEJ KRÓLOWEJ, KTÓRA ZMIENIŁA BIEG DZIEJÓW.

W słoneczny wrześniowy dzień 1761 roku niemiecka księżniczka Charlotta Mecklenburg-Strelitz po raz pierwszy spotkała króla Jerzego III. Tego samego dnia odbył się ich ślub. Młoda królowa była piękna i bardzo inteligentna, a jak się szybko okazało, także uparta i ochoczo manifestująca własne zdanie.

Takie zachowanie niezbyt przypadło do gustu członkom brytyjskiego dworu, którzy od królewskiej małżonki oczekiwali przede wszystkim posłuszeństwa, uległości i rygorystycznego przestrzegania pałacowej etykiety. Niebawem jednak te nie do końca akceptowane przez otoczenie cechy charakteru Charlotty stały się bardzo przydatne w jej relacjach z królem, gdyż Jerzy skrywał sekrety... I to takie, które mogły wstrząsnąć fundamentami monarchii.

W nowej dla siebie roli Charlotta musi nauczyć się rządzić i przywyknąć do codziennej walki – o siebie, o miłość męża i o wszystkich poddanych, wiele oczekujących od młodej władczyni.

OPOWIEŚĆ ZE ŚWIATA BRIDGERTONÓW

© Netflix 2023. Used with permission.

***

„To jedna z najbardziej zaskakujących książek, jakie czytałam w ostatnim czasie. Romans ze wszystkimi cechami gatunku, a jednocześnie... opowieść mocno feministyczna. W głębokiej warstwie poruszająca bardzo poważne tematy – izolacji, odtrącenia, wykluczenia środowiskowego, braku osobistej wolności – a jednocześnie dowcipna i utrzymana w konwencji lekkiej, relaksującej powieści. Ciemnoskóra osiemnastowieczna arystokracja angielska jest oczywiście przymrużeniem oka, ale jej problemy są zadziwiająco realistyczne. I współczesne. Połączenie tych wszystkich elementów w jednym tekście jest pisarskim mistrzostwem. Jeśli ktoś potrzebuje jeszcze uzasadnienia, dlaczego seria o Bridgertonach jest tak popularna... to Królowa Charlotta przyniesie wszystkie odpowiedzi” – AGNIESZKA LIS, PISARKA.

***

„Panie i panowie! Młodziutka królowa Charlotta wkracza na salony, udowadniając, że jest mądrą i piękną kobietą godną nie tylko brytyjskiej korony, ale też miejsca w wybrednych czytelniczych sercach! Jej historia uwodzi, jednocześnie zaczarowując wyobraźnię, by porwać nas do świata intryg, tajemnic oraz miłości, która jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody” – MONIKA ARORA, PAPIEROWYBLUSZCZ.WORDPRESS.COM.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.