• -30%
  • Nowy produkt
El Roi
search

El Roi

18909
Autor
Beata Skrzypczak
Lektor
JOANNA DOMAŃSKA
Wydawca
StoryBox
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
9 godz. 53 min
41,93 zł
Zniżka 30%
Oferta kończy się:
59,90 zł

Najniższa cena produktu 41,93 zł z dnia 19.07.2024

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 59,90 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 41,93 zł

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Audiobook dostępny

Rok wydania: 2024
ISBN: 9788383348421
Wydawca: Storybox


Estera, młoda Żydówka, dorasta w Nowym Sączu, który przed wojną był miastem wielu kultur. Po śmierci babci postanawia poznać przeszłość swojej rodziny.

Jakub, dziennikarz i podróżnik, spotyka w Urugwaju tajemniczą kobietę i dla niej gotów jest odmienić całe swoje życie.

Adela, siedząc przy łóżku umierającego ukochanego, opowiada o wojennych losach swoich najbliższych w  cieniu Auschwitz, a także wspomina szkolne lata w Nowym Sączu.

Pozornie tych troje nie ma ze sobą nic wspólnego. Łączy ich jednak historia, której początków trzeba szukać jeszcze w czasach II wojny światowej. Każde z nich sięga w przeszłość, aby znaleźć w niej prawdę – i każde z nich się przed nią broni, bo ta prawda może być zarówno darem, jak i klątwą.

***

„Powieść Beaty Skrzypczak rozgrywa się w pół drogi między błogosławieństwem a przekleństwem, jak każda z historii Narodu Wybranego. Patrząc głębiej, można w historii Estery, Adeli i Jakuba dostrzec analogie do opowieści ze Starego Testamentu. Kto okaże się Abrahamem, a kto Izaakiem, kto Rachelą, a kto Leą, kto Jakubem, oszustem walczącym z samym Bogiem, a kto Kainem z krwią na rękach — tego dowiadujemy się dopiero w emocjonującym finale książki. Rodzinne historie skrywają tajemnice równie niepokojące co grobowiec starego cadyka Chaima Halberstama. Nade wszystko jednak jest to opowieść o jireh – o radości i smutku, o afirmacji życia i wszystkiego, co ono ze sobą niesie. I dobrego, i złego” – Radek Rak.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.