• Nowy produkt
Saga rodu Forsyte'ów. Posiadacz
search

Saga rodu Forsyte'ów. Posiadacz

18957
Autor
John Galsworthy
Lektor
MARCIN POPCZYŃSKI
Wydawca
Aleksandria
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
12 godz. 44 min
39,90 zł

Najniższa cena produktu 39,90 zł z dnia 19.07.2024

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,90 zł

Natura ludzka pod zmienną postacią swoich roszczeń i pozorów, ma i zawsze będzie miała w sobie bardzo wiele z Forsyta, mogłaby jednak ostatecznie być dużo gorszym tworem

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Audiobook dostępny

Rok wydania: 2024
ISBN: 9788367501972
Wydawca: Aleksandria


Natura ludzka pod zmienną postacią swoich roszczeń i pozorów, ma i zawsze będzie miała w sobie bardzo wiele z Forsyta, mogłaby jednak ostatecznie być dużo gorszym tworem.

Saga rodu Forsyte’ów – bestsellerowy cykl powieści Johna Galsworthy’ego  przyniósł  pisarzowi literacką Nagrodę Nobla. Kilkukrotnie sfilmowany, był inspiracją dla wielu późniejszych powieści i seriali. Emocjonująca i zmuszająca do refleksji historia rodu została osadzona w doskonale odmalowanym klimacie wiktoriańskiego Londynu u schyłku XIX wieku.

W Tomie 1 Posiadacz poznajemy wielopokoleniową rodzinę, gdy na przyjęciu u Jolyona Forsyte’a świętuje zaręczyny June z architektem Filipem Bosinneyem i nic nie zapowiada zbliżającego się dramatu… Intrygująco piękna żona Soamesa, Irena – jego największy skarb – musi ukrywać przed wszystkimi prawdziwe tęsknoty i porywy serca. Na horyzoncie jej monotonnego życia czai się bowiem zakazany romans.

Czy da się jeszcze ugasić ten płomień?

Czy w świecie rządzonym przez mieszczańską mentalność, Irena odważy się, zburzyć spokój rodzinny, porzucić sztywne konwenanse i dotychczasowe życie dla rodzącego się uczucia?

Długa ta opowieść nie jest jednak naukowym studium danej epoki; zadanie jej polega raczej na pokazaniu zamętu, jaki sieje Piękno w życiu ludzi.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.