• -30%
Templariusze. Zbrodnia w majestacie prawa
search

Templariusze. Zbrodnia w majestacie prawa

18011
Autor
Roman Bolczyk
Lektor
Jacek Dragun
Wydawca
Wydawnictwo KOS
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
23,07 zł
Zniżka 30%
Oferta kończy się:
32,95 zł

Najniższa cena produktu 23,07 zł z dnia 21.02.2024

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 23,07 zł

Trzecia, najtragiczniejsza część odysei templariuszy z czasów mrocznego średniowiecza

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Audiobook dostępny

Rok wydania: 2022
ISBN: 9788376492643
Wydawca: KOS

Trzecia, najtragiczniejsza część odysei templariuszy z czasów mrocznego średniowiecza. Skrywają ją ocalałe dokumenty z procesu przeciwko templariuszom, który wszczął bezprawnie król Francji Filip IV, ich śmiertelny wróg. Oprócz relacji z sal sądowych autor przedstawia kulisy oraz obraz śledztwa i działań inkwizycji wraz z ich morderczymi konsekwencjami. Śledzi udręki braci, dramaturgię użytych wobec nich tortur i grozy konania w płomieniach stosów. Fascynuje opowieściami o tajemniczych obrzędach braci wyłaniającymi się z akt inkwizycji.

Oprócz opisu procesu o międzynarodowym charakterze książka zawiera również inne interesujące relacje historyczne. Prezentuje kronikarski zapis męczeńskiej śmierci ostatniego mistrza templariuszy Jakuba de Molay i klątwy rzuconej przez niego w chwili śmierci. Autor śledzi okoliczności gwałtownych zgonów członków królewskiego rodu Kapetów, z którego wywodził się Filip IV, i rozważa, czy istotnie mogły być konsekwencją tej klątwy.

Książka ta jest także wyrazem protestu przeciwko torturom, które według Amnesty International stosowane są nadal w 102 krajach świata.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.