Gai-Jin
search

Gai-Jin

18034
Autor
James Clavell
Lektor
Grzegorz Borowski
Wydawca
Aleksandria
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
49,90 zł

Najniższa cena produktu 49,90 zł z dnia 22.01.2025

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,90 zł

Kontynuacja Shoguna i Tai-Pana

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Ostatnie sztuki w magazynie

Rok wydania: 2022
ISBN: 9788366817654
Wydawca: Aleksandria


Kontynuacja Shoguna i Tai-Pana.

Saga azjatycka – w skład sagi wchodzą: Król szczurów, Shogun, Tai-Pan, Gai-Jin, Noble House i Whirlwind – światowe hity, sprzedane w kilkunastu milionach egzemplarzy.

Gai-jin – „człowiek z zewnątrz”, „nie-Japończyk”.

XIX-wieczna Japonia, po dwustu latach izolacji, to łakomy kąsek dla przybywających na wyspy obcych przedsiębiorców, awanturników i handlarzy. Wielka Brytania próbuje narzucić zachodnie wzorce i zdominować kolejny rejon świata. Szerzą się spiski, zdrady i morderstwa. Grupa młodych samurajów, pragnących zachować swoją kulturę i dziedzictwo, planuje obalić shogunat, oddać władzę cesarzowi i wygnać wszystkich gai-jinów ze swojej ojczyzny. Nieporozumienie, wynikające z różnic kulturowych, samurajowie zamieniają w krwawy incydent, atakując z błahego powodu Anglików, wśród których znajduje Malcolm Struan – dziedzic spółki handlowej Noble House, przybywający w interesach do Yokohamy. Separatystyczne spiski nie ustają, a w powietrzu czai się widmo wojny domowej…

Mistrzowsko nakreślone tło historyczne i kompendium wiedzy o XIX-wiecznej Japonii, przygody i intrygi, ekonomia i polityka, dramat miłosny i obyczajowy na styku wielkich, obcych dla siebie kultur i co wyjątkowe w literaturze Europejczycy widziani oczyma Japończyków.

James Clavell – jeden z najsławniejszych amerykańskich pisarzy, scenarzysta, znał kilka azjatyckich języków, z jego fascynacji Dalekim Wschodem zrodziła się Saga azjatycka, która przyniosła mu ogromną popularność, dzięki niej zyskał przydomek „Mr. Bestseller”.

„Japońskie zwyczaje i wychowanie dyktowały: należy być opanowanym i zadowalać się małym, bo częściej doznajemy głodu niż obfitości; należy mężnie znosić zimno i ból, gdyż więcej jest złych dni niż dobrych, więcej zimnych niż ciepłych – po prostu lepiej być przygotowanym. Mniej – to lepiej niż dużo. No, z wyjątkiem sake. I chędożenia.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.