• -30%
Żona lobotomisty
search

Żona lobotomisty

18155
Autor
Samantha Greene Woodruff
Lektor
Iwona Milerska
Wydawca
Filia
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
11 godz. 3 min
34,93 zł
Zniżka 30%
Oferta kończy się:
49,90 zł

Najniższa cena produktu 34,93 zł z dnia 05.03.2024

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 49,90 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,93 zł

GENIALNA POWIEŚĆ HISTORYCZNA O PEŁNEJ PASJI KOBIECIE, CZARNEJ KARCIE W HISTORII PSYCHIATRII I O KIEŁKUJĄCYM, NIEUNIKNIONYM KOSZMARZE.

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Ostatnie sztuki w magazynie

Rok wydania: 2023
ISBN: 9788382804454
Wydawca: Filia

GENIALNA POWIEŚĆ HISTORYCZNA O PEŁNEJ PASJI KOBIECIE, CZARNEJ KARCIE W HISTORII PSYCHIATRII I O KIEŁKUJĄCYM, NIEUNIKNIONYM KOSZMARZE.

Od kiedy jej brat odebrał sobie życie po pierwszej wojnie światowej, Ruth Emeraldine decyduje się pomagać ludziom cierpiącym z powodu chorób psychicznych. Zakochuje się w charyzmatycznym Robercie Apterze – genialnym lekarzu i orędowniku nowej radykalnej terapii – lobotomii. Ruth wierzy, że jest to cudowny lek. Kiedy jednak jej mąż traci kontrolę nad sobą i wpada w złudną megalomanię, Ruth nie może dłużej ignorować swoich rosnących podejrzeń. Robert operuje pacjentów nie zważając na nic, często z przerażającymi rezultatami, a wrażliwa młoda matka Margaret Baxter ma się stać jego kolejną ofiarą. Tylko Ruth może ją ocalić – ją i dziesiątki innych ludzi – od przerażających konsekwencji ambicji Roberta.

Inspirowana szokującym rozdziałem w historii medycyny, przejmująca historia kobiety walczącej przeciwko najbardziej ponurym okolicznościom.

***

„Jedna z najbardziej interesujących książek, jakie czytałam w całym swoim życiu!” – Goodreads.

***

„Pełna dramatyzmu i bardzo przekonująca” – Historical Novel Society.

***

„Fascynująca, wciągająca i przerażająca!” – The Voice Magazine.

***

„Oszałamiająca eksploracja ślepej ambicji, która poszła na marne i poświęceń, jakie musi ponieść jedna niezwykła kobieta, aby chronić niewinnych ludzi przed krzywdą. Woodruff imponuje zarówno swoją prozą, jak i opanowaniem tego trudnego tematu” – Amazon.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.