• -30%
Mafia sycylijska. Prawdziwa historia
search

Mafia sycylijska. Prawdziwa historia

18309
Autor
Anna Płotkowska
Lektor
Aleksander Bromberek
Wydawca
StoryBox
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
2 godz. 26 min
20,97 zł
Zniżka 30%
Oferta kończy się:
29,95 zł

Najniższa cena produktu 20,97 zł z dnia 28.02.2024

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 29,95 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 20,97 zł

Temat sycylijskiej mafii od dawna wzbudza gorące emocje i stanowi inspirację dla wielu twórców zainteresowanych tą tajemniczą organizacją

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Audiobook dostępny

Rok wydania: 2023
ISBN: 9788383343082
Wydawca: Storybox

Temat sycylijskiej mafii od dawna wzbudza gorące emocje i stanowi inspirację dla wielu twórców zainteresowanych tą tajemniczą organizacją silnie związaną ze strukturami władzy i biznesu. Jednych z nas już samo słowo „mafia” napawa strachem, drugich fascynuje i pozwala puścić wodze fantazji na temat mafijnego honoru i postępowania według ściśle określonego kodeksu. Jak jednak wygląda to w rzeczywistości?

Niniejszy audiobook przedstawia historię i proces rozwoju sycylijskiej mafii, jednocześnie odsłaniając przed słuchaczem prawdziwy obraz włoskiej Cosa Nostry. Przybliża przyczyny powstania tej potężnej organizacji przestępczej, omawia ukształtowaną przez dekady strukturę i zasady funkcjonowania. Wskazuje, jakimi metodami mafia z biegiem lat poszerzała swoje wpływy i eliminowała przeciwników.

Jeśli zastanawiasz się, skąd sycylijska Cosa Nostra czerpie swoje dochody, jak przebiega rytuał przyjęcia nowych członków albo jak wygląda siedem reguł udanego biznesu według bossów mafii, jest to publikacja dla Ciebie. Dowiesz się z niej także, w jaki sposób mafia sabotuje państwo, jakie działa przeciw niej wytaczają politycy, a także który z tzw. „capo dei capi” był najbrutalniejszym z sycylijskich bossów.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.