• -30%
  • Nowy produkt
Mózg. Opowieść o nas
search

Mózg. Opowieść o nas

18290
Autor
David Eagleman
Lektor
MARCIN POPCZYŃSKI
Wydawca
Zysk i S-ka
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
5 godz. 47 min
27,93 zł
Zniżka 30%
Oferta kończy się:
39,90 zł

Najniższa cena produktu 27,93 zł z dnia 03.10.2023

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 39,90 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 27,93 zł

GDYBY NAUKI O FUNKCJONOWANIU MÓZGU MIAŁY SWOJĄ LEGENDĘ ROCKA, BYŁBY NIĄ DAVID EAGLEMAN

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Audiobook dostępny

Rok wydania: 2023
ISBN: 9788382026450
Wydawca: Zysk i S-ka

„GDYBY NAUKI O FUNKCJONOWANIU MÓZGU MIAŁY SWOJĄ LEGENDĘ ROCKA, BYŁBY NIĄ DAVID EAGLEMAN” – RUBY WAX.

David Eagleman, znany neurobiolog, współautor cenionych programów BBC, zaprasza nas w podróż mającą na celu znalezienie odpowiedzi na pytania: Rzeczywistość, czyli co? „Ty”, czyli kto? W jaki sposób podejmujemy decyzje? Do czego mózg potrzebuje innych ludzi? W jaki sposób technologia może zmienić pojęcie człowieczeństwa? W swoich dociekaniach Eagleman wiedzie nas przez świat sportów ekstremalnych, odpowiedzialności karnej, ekspresji mimicznych, ludobójstwa, operacji chirurgicznych na mózgu, wrażeń wewnętrznych, robotyki i pogoni za nieśmiertelnością. Zapnijcie więc pasy, bo czas ruszyć na objazdową wycieczkę po waszym wewnętrznym kosmosie. W niekończącej się gęstwinie miliardów komórek i bilionów połączeń między nimi odkryjecie coś, a raczej kogoś, kogo być może w ogóle nie spodziewaliście się tam spotkać – siebie.

Audiobook zawiera dodatkowy plik PDF z materiałami nieprzeczytanymi w nagraniu.

***

„Każda strona książki przynosi rewelacje tak fantastyczne, że aż dech zapiera. I nie sposób byłoby tego ogarnąć, gdybyśmy wszyscy nie posiadali tego czegoś tak nieprawdopodobnie nadzwyczajnego, czym jest mózg. David Eagleman, jak nikt dotychczas, zbliża się do rozwiązania zagadki tego, jak odnaleźć własne »Ja« w tej elektrycznej szarej paćce, którą nosimy między uszami” – STEPHEN FRY.

***

„Szeroko zakrojona synteza obecnego stanu wiedzy na temat mózgu została podana przez Davida Eaglemana w sposób zwięzły, przystępny i nieprawdopodobnie dający do myślenia. W naszych głowach kryje się przedziwny nowy świat” – BRIAN ENO.

***

„Błyskotliwa i precyzyjnie skonstruowana książka w tradycji pisarstwa Carla Sagana. David Eagleman udowadnia, że nauka może być pasjonująca bez posługiwania się efekciarskimi sztuczkami. Przykuwa uwagę czytelnika już od pierwszych stron i sprawia, że czyta się ją niemal jednym tchem” – „FORBES”.

***

„Znakomite wprowadzenie do neuronauki, które pokazuje, jak biologia generuje umysł... Książka jest zbudowana wokół kluczowych pytań, z szerokim kontekstem doświadczeń indywidualnych na tle zjawisk społecznych, a odpowiedzi Eaglemana są konsekwentnie precyzyjne i prowokujące do myślenia” – „NATURE”.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.