Cylinder van Troffa
search

Cylinder van Troffa

18100
Autor
Janusz Andrzej Zajdel
Lektor
zespół lektorów
Wydawca
Aleksandria
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
7 godz. 3 min
29,90 zł

Najniższa cena produktu 29,90 zł z dnia 25.04.2024

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,90 zł

Od epoki Rozszczepienia i zasiedlenia przez ludzkość pozaziemskich zakątków Kosmosu minęły setki lat

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Ostatnie sztuki w magazynie

Rok wydania: 2023
ISBN: 9788367501064
Wydawca: Aleksandria


Od epoki Rozszczepienia i zasiedlenia przez ludzkość pozaziemskich zakątków Kosmosu minęły setki lat. Wracający na Ziemię koloniści zastają wstrząsający obraz. Kolebka ludzkości wymarła, nie ocalała ani jedna książka. Jedynie, odnaleziony w piętrzących się ruinach opustoszałego świata, Notatnik Nieśmiertelnego – kosmonauty, któremu udało się zobaczyć i opisać w nim, jak po latach jego nieobecności zmieniła się Ziemia, może pomóc naukowcom rozwikłać zagadkę i zrozumieć co doprowadziło ją do upadku.

Klasyczna powieść science fiction, genialna w swoim pomyśle i formie, uniwersalna i wielowarstwowa. Przestroga przed „zabawą w Boga”, bezmyślnym ingerowaniem w prawa przyrody, dzieleniem ludzi na lepszych i gorszych według bezdusznych kryteriów. Ale również doskonale zbudowana opowieść o miłości, poświęceniu i poszukiwaniu sensu istnienia, ukazująca słuchaczowi wizję przyszłości świata, gdzie kolonizacja obcych planet, podróże w czasie, klonowanie ludzi stanowią część rzeczywistości.

    Miasto stało się dla mnie obce, jak obce były wszystkie poznane przeze mnie planety – bo człowiek jak roślina nie może istnieć po odcięciu od korzeni łączących go z glebą, na której wyrósł…

Janusz A. Zajdel 1938-1985 – prekursor nurtu fantastyki socjologicznej, którego nowatorska twórczość do dziś inspiruje kolejne generacje pisarzy. Autor takich klasyków socjologiczno-politycznych jak „Wyjście z cienia”, „Paradyzja”, Cała prawda o planecie Ksi, czy „Limes inferior”. Na jego cześć od połowy lat 80-tych najlepsi twórcy fantastyki w Polsce otrzymują nagrodę im. Janusza A. Zajdla.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.