My dzieci z dworca Zoo
search

My dzieci z dworca Zoo

4383
Autor
Christiane F., Kai Hermann, Horst Rieck
Lektor
Aleksandra Tomaś
Wydawca
Qes Agency
Format
MP3CD
Opis formatu
1CD - MP3
Czas
735
Opakowanie
Pudełko DVD
Nowy
26,99 zł

Najniższa cena produktu 26,99 zł z dnia 20.07.2024

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 26,99 zł

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Ostatnie sztuki w magazynie

rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-61593-56-0
format: 13,5x19 cm
Producent: Qes Agency

My, dzieci z dworca ZOO (niem. Wir Kinder vom Bahnhof ZOO), jest książką dokumentalną, która właśnie ukazuje się w formacie audiobooka w interpretacji Aleksandry Tomaś. Książka w 1981 roku doczekała się słynnej ekranizacji dokonanej przez Uliego Edla, z muzyką Briana Eno oraz Davida Bowiego (ten ostatni gościnnie wystąpił też w samym filmie).

W 1978 roku w Berlinie Zachodnim dwoje dziennikarzy, Kai Hermann i Horst Rieck, przeprowadziło wywiad z nastoletnią narkomanką Christiane F. (właśc. Christiane Vera Felscherinow), która wówczas występowała jako świadek w pewnym procesie. Początkowo ów wywiad miał być tylko uzupełnieniem badań tygodnika "Stern" nad sytuacją młodzieży. Jednakże z nagrania rozmów  z Christiane powstała książka, która lepiej niż jakikolwiek raport opisuje środowisko młodocianych narkomanów. Teraz można się z nią zapoznać w wersji na audiobook.

Relacja Christiane jest wstrząsająca. Pokazuje, jak od eksperymentowania z miękkimi narkotykami przechodzi się do najtwardszych. Jak  łatwo jest ugrzęznąć w nałogu i jak trudno się z niego wyrwać. Do czego zdolni są ludzie uzależnieni od narkotyku, aby zdobyć pieniądze na kolejną "działkę".

Problem narkomanii jest ciągle aktualny, a mitem jest, że narkomanami mogą zostać tylko ludzie z rodzin patologicznych. Według badań przeprowadzonych przez CBOS ponad połowa uzależnionych pochodzi z tzw. dobrych domów.

Serdecznie polecamy My, dzieci z dworca Zoo w wersji audio.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.