Pogrom w przyszły wtorek
search

Pogrom w przyszły wtorek

6597
Autor
Marcin Wroński
Lektor
Tomasz Sobczak
Wydawca
Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.
Format
MP3CD
Opis formatu
1CD - MP3
Czas
588
Opakowanie
Mały digipack dwuskrzydełkowy
Nowy
34,90 zł

Najniższa cena produktu 34,90 zł z dnia 11.12.2023

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,90 zł

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

Rok wydania: 2012
ISBN:
978-83-7878-034-2
format: 13,7 x 12,5 cm
Producent: Biblioteka Akustyczna
 

Pogrom w przyszły wtorek”, który w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Tomasza Sobczaka, jest jedną z popularnych książek Marcina Wrońskiego, autora powieści: „Obsesyjny motyw babiego lata”, „Wąż Marlo”, „Komisarz Maciejewski. Morderstwo pod cenzurą”, „Komisarz Maciejewski. Kino Venus”, „Officium Secretum. Pies Pański”, „A na imię jej będzie Aniela”.

Słuchacze „Pogromu w przyszły wtorek” po raz piąty spotkają się z lubelskim gliną! Zygmunt Maciejewski, komisarz przedwojennej policji, już Rok spędził w więzieniu i jest rozpracowywany przez okrutnego ubeka. Wprawdzie major Grabarz nie zdołał skłonić Zygi do kolaboracji, lecz wie, że dopnie swego. Maciejewski, policjant oddany swojej pracy i lojalny wobec prześladowanych kolegów po fachu, zgadza się pomóc nawet ubekowi, gdy ten nieoczekiwanie żąda, by Zyga zapobiegł... mającemu wybuchnąć pogromowi w Lublinie. Jeśli Maciejewski odmówi, życie jego byłego podkomendnego zawiśnie na włosku, o co Grabarz się postara. Komisarz wychodzi na wolność i trafia w środek piekła i chaosu. Lublin już nie jest miastem, w którym Zyga znał każdy zaułek i każdą melinę. Dawny gmach gestapo zajmuje NKWD, nową władzę trudno odróżnić od bandytów, a ludzki strach i zniechęcenie łatwo przeradzają się we wściekłą agresję. Maciejewski, by ocalić przyjaciela, musi szybko poznać nowe reguły - obowiązujące zarówno w półświatku, jak i w gabinetach aparatczyków. Mimo wszelkich trudności Zyga rozpoczyna nietypowe dochodzenie, rozpoznaje grunt i trafia na trop szmalcowników, którzy w czasie wojny wydawali Żydów. Przy okazji rozwikłuje zagadkę seryjnych morderstw, od kilku tygodni spędzającą sen z powiek milicji, i - co najważniejsze - stara się odzyskać utraconą rodzinę. Czy te wszystkie sprawy nie przerosną zagubionego w powojennym świecie sanacyjnego policjanta?

Marcin Wroński (ur. 1972) – w latach 90. związany z trzecim obiegiem literackim, publikował m.in. w artzinach „Lampa i Iskra Boża”, „Mała Ulicznica” i „Brytan OD NOWA”. Zadebiutował zbiorem opowiadań Udo Pani Nocy (1992), dwa lata później ukazała się jego mikropowieść Obsesyjny motyw babiego lata. Tworzył piosenki i skecze do swojego kabaretu „Osoby o Nieustalonej Tożsamości”, był dziennikarzem i nauczycielem, pisał książki dla dzieci. W 2007 Roku opublikował pierwszy kryminał o komisarzu Maciejewskim, Morderstwo pod cenzurą, a Rok później kolejny, Kino Venus. Wydał także thriller kościelny Officium Secretum. Pies Pański (W.A.B. 2010), podobnie jak dwie poprzednie książki nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. W 2011 Roku ukazała się trzecia powieść o komisarzu Maciejewskim, A na imię jej będzie Aniela. Autor pracuje nad piątą częścią cyklu retRokryminalnego pt. Pogrom w przyszły wtorek.

 

 

 

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.