

Najniższa cena produktu 24,95 zł z dnia 03.04.2025
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 24,95 zł
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-63302-70-2
format: 12 x 13,5cm
Producent: StoryBox
"Walc stulecia" Rafała A. Ziemkiewicza to przejmująca powieść nie tylko z pogranicza fantastyki, ale także polityki i socjologii. Za pomocą gry komputerowej Ziemkiewicz pokazuje nam codzienność w wirtualnym świecie dążącym do samodestrukcji i degradacji roli człowieka na ziemi. To także obraz rozwijającej się Europy i toczącego się na jej polu intryg i przemian polityczno-społecznych i technologicznych.
Książka jest dynamiczną rozprawą na temat przeszłości i wizji niepewnej przyszłości Polaków i całej Europy.
Jak blisko jesteśmy do urzeczywistnienia tego proroctwa?
Rafał A. Ziemkiewicz (ur. 13 września 1964 w Piasecznie) — absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, polski dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny, pisarz science fiction i działacz fandomu. Autor wielu powieści i zbiorów opowiadań, między innymi „Władcy szczurów”, „Skarbów stolinów”, „Pieprzonego losu Kataryniarza”, „Ciała obcego”, „Frajerów”, „Polactwa”, „Michnikowszczyzny. Zapisu choroby”, „Czasu wrzeszczących staruszków”.
Na dorobek twórczy Rafała Ziemkiewicza składają się zarówno dzieła z gatunku science fiction, jak i utwory zaliczane do publicystyki. W tym pierwszym przypadku literacki debiut stanowiła publikacja opowiadania „Z palcem na spuście” w tygodniku „Odgłosy” (1982). Z kolei karierę publicysty rozpoczynał jako felietonista tygodnika „Najwyższy CZAS!”.
Trzykrotny laureat prestiżowej nagrody im. Janusza Zajdla, dwukrotny laureat nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki, Śkąkfy, laureat Nagrody Kisiela.
Piotr Borowski jest polskim dyplomowanym aktorem teatralnym filmowym i serialowym. Doskonale odnajduje się także w roli aktora dubbingowego i lektora. Jego głos można usłyszeć w takiej produkcji jak „Harry Potter i Kamień filozoficzny” (2001), „Harry Potter i komnata tajemnic” (2002) jako Oliwier Wood oraz w książkach audio „Gdzie jesteś tatusiu” i „Daleki rejs”.