Karlsson z Dachu lata znów
search

Karlsson z Dachu lata znów

4570
Autor
Astrid Lindgren
Lektor
Edyta Jungowska
Wydawca
Jung-off-ska Sp. K.
Format
MP3CD
Opis formatu
1CD - MP3
Czas
185
Opakowanie
Mały digipack dwuskrzydełkowy
Nowy
34,99 zł

Najniższa cena produktu 34,99 zł z dnia 19.07.2024

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,99 zł

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-62264-08-7

format: 14 x 12,7cm
Producent: Jung-off-ska
 

Karlsson z dachu lata znów”, który właśnie ukazuje się w formie audiobooka w interpretacji Edyty Jungowskiej, jest jedną z wielu znanych i lubianych książek Astrid Lindgren, autorki między innymi „Pippi Pończoszanki”, „Pippi wchodzi na pokład”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Emila ze Smalandii” czy „Ronji, córki zbójnika”.

W „Karlsson z dachu lata znów” ci słuchacze audiobooka, którzy mieli nadzieję, że w domu Braciszka zapanuje spokój, zobaczą, jak bardzo się mylili. Karlsson z dachu lata znów. A to oznacza kolejną porcję „wspaniałych katastrof” i psot, o jakich się Wam nie śniło. A jeśli dodać do tego groźną Pannę Cap, całą masę duchów i przepysznych bułeczek, to możecie być pewni, że przed Wami smakowita podróż. Uwaga! Odlatujemy z Karlssonem! Znów.

Astrid Lindgren (ur. 14 listopada 1907 w Vimmerby, zm. 28 stycznia 2002 w Sztokholmie) — szwedzka pisarka, autorka wielu ponadczasowych książek dla dzieci, takich jak m.in.: „Pippi Pończoszanka”, „Pippi wchodzi na pokład”, „Pippi na Południowym Pacyfiku”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Nils Paluszek”, „Rasmus, Pontus i pies Toker”, „Dzieci z ulicy Awanturników”, „Madika z Czerwcowego Wzgórza”, „Emil ze Smalandii”.

Urodziła się w rodzinie zamożnego chłopa, Samuela Augusta Ericssona, dorastała w gospodarstwie Näs na skraju Vimmerby w Smalandii. Była utalentowaną uczennicą, w wieku 13 lat opublikowała jedno ze swoich wypracowań w „Gazecie Vimmerby”. Trzy lata później zdała egzamin końcowy w gimnazjum z oceną celującą ze szwedzkiego. W wieku 17 lat pracowała już w „Gazecie Vimmerby”. W wieku 18 lat zaszła w ciążę, co w tamtych czasach, w dodatku w małej miejscowości, musiało stanowić sensację. Astrid wyjechała do Sztokholmu, gdzie przeszła kursy stenografii i maszynopisania.

Literacko debiutowała dosyć późno, bo w wieku 37 lat, książką „Zwierzenia Britt-Marii”.

 

 

 

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.