Córka Czarownic
search

Córka Czarownic

17807
Autor
Dorota Terakowska
Wydawca
Wydawnictwo Literackie
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
36,90 zł

Najniższa cena produktu 36,90 zł z dnia 29.02.2024

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 36,90 zł

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Ostatnie sztuki w magazynie

Rok wydania: 2022
ISBN: 9788308076552
Wydawca: Wydawnictwo Literackie


Nowe wydanie klasyki literatury dziecięcej pióra doskonałej Doroty Terakowskiej. Arcydzieło o dojrzewaniu, magii, wolności i prawdziwym życiu na miarę powieści mistrzów fantasy – Tolkiena i Ursuli K. Le Guin. Książka Roku 1992 Polskiej Sekcji IBBY wpisana na Listę Honorową Hansa Christiana Andersena.

W lesie, z dala od ludzi, pod mądrą opieką pięciu potężnych Czarownic dorasta złotowłosa dziewczynka. Nie zna swego imienia, przeszłości ani przyszłości. Choć pochłania magiczne księgi, uczy się czytać w myślach i rozmawiać z gwiazdami, nie przypuszcza nawet, jaki cel mają te nauki i pełna niebezpieczeństw wędrówka po czterech stronach Wielkiego Królestwa…

Przed wiekami jej kraj zajęli Najeźdźcy. Według słów tajemniczej Pieśni Jedynej, teraz, po siedmiuset siedemdziesięciu latach, zbliża się koniec ich panowania.

„Smutek wpisany w dojrzewanie dziecka nie odbiera radości czytania. Radość jest wielka i wysokiej próby nawet dla kogoś takiego jak ja, kto książek fantasty nie cierpi. Radość płynącą z tajemniczości, z plastycznego opowiadania, ze znakomicie stworzonych zdań i scen. Do której dochodzi radość z odbytej wędrówki.” – Jarosław Mikołajewski, „Gazeta Wyborcza”

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.