Samotność Bogów
search

Samotność Bogów

18055
Autor
Dorota Terakowska
Lektor
MARCIN POPCZYŃSKI
Wydawca
Wydawnictwo Literackie
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
36,90 zł

Najniższa cena produktu 36,90 zł z dnia 18.06.2024

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 36,90 zł

Historia o samotności, wierze i nieuchronności zmian

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Ostatnie sztuki w magazynie

Rok wydania: 2022
ISBN: 9788308080313
Wydawca: Wydawnictwo Literackie

Historia o samotności, wierze i nieuchronności zmian.

Przodkowie Jona bali się świata. Pragnęli obecności kogoś, kto byłby potężniejszy niż żywioły i przyroda. Powoływali więc do życia różne nadprzyrodzone istoty, ale one nie dawały im oparcia. W końcu z ludzkiej potrzeby narodził się Światowid. Szybko urósł w siłę i stał się okrutny.

Teraz plemię Jona przyjęło wiarę w Boga Dobroci, odsuwając się od starych bóstw. Oddzielają je od nich rzeka, puszcza i – Tabu. Mały Jon przekracza zakazaną granicę i dociera do opuszczonego Światowida.

Czego bóg zażąda od Jona? Dokąd zawiedzie go Kamienna Droga?

Książka wyróżniona przez Polską Sekcję IBBY, rekomendowana przez jury do Paszportu „Polityki” i nominowana do nagrody pisarzy fantasy Srebrny Glob.

Dorota Terakowska pisze książki czytane zarówno przez dzieci i młodzież, jak i przez dorosłych. Młodsi czytelnicy kochają ich magiczną atmosferę, starsi doceniają pracę, jaką włożyła autorka w „wymyślenie własnej wersji literatury”.

Przemysław Czapliński

„Samotność Bogów” Terakowskiej jest książką piękną, napisaną swobodnie, językiem czystym, dość misternie skomponowaną, przywodzącą na myśl Tolkiena… Mądrą, uczącą miłości do życia zwyczajnego i otwartości na niezwykłość.

Piotr Śliwiński, „Megaron”

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.