• -30%
Rytuał
search

Rytuał

18164
Autor
Kamila Cudnik
Lektor
JOANNA DOMAŃSKA
Wydawca
StoryBox
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
9 godz. 49 min
23,07 zł
Zniżka 30%
Oferta kończy się:
32,95 zł

Najniższa cena produktu 23,07 zł z dnia 29.02.2024

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 32,95 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 23,07 zł

Morderstwo popełnione w noc świętojańską wciąż pozostaje zagadką. Tymczasem z Wisły zostają wyłowione zwłoki młodej kobiety

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Audiobook dostępny

Rok wydania: 2023
ISBN: 9788383340159
Wydawca: Storybox

Krew i tajemnica. Strzeż się...

Morderstwo popełnione w noc świętojańską wciąż pozostaje zagadką. Tymczasem z Wisły zostają wyłowione zwłoki młodej kobiety, rozpoznane jako ciało pokojówki Waltera von Offenberga. Pruski oficer niemal zaraz po przybyciu do Torunia stał się obiektem plotek. Na dodatek Luiza Zagórska, córka poprzednich właścicieli majątku, który nabył Walter, rozpływa się w powietrzu. Nikt jej oficjalnie nie szuka, z wyjątkiem zakochanego w niej Waltera.

Na jaw wychodzą okoliczności, które mnożą znaki zapytania. Jak poradzą sobie policjanci z toruńskiego komisariatu?

Jednocześnie toczy się wojna rosyjsko-japońska, a Polacy dostrzegają szansę na odrodzenie państwa.

***

„To musiało się stać! Po mocnym i spektakularnym finale »W cieniu twierdzy« czułem, że prędzej czy później Kamila Cudnik zaserwuje nam sequel. No i jest. I to jaki! W »Rytuale« nie brakuje emocji, tajemnic i zwrotów akcji, a toruńska pisarka po raz kolejny udowadnia, że potrafi tworzyć wciągające i zawiłe fabuły, ale także nietuzinkowych i wiarygodnych bohaterów, a wszystko to w duchu pierwszych lat XX wieku. »Rytuał« to znakomity kryminał retro. Ta powieść Was zaskoczy – i to nie raz! – Michał P. Kadlec, pisarz i twórca bloga Mroczne Strony.

***

„»Rytuał« Kamili Cudnik to idealna rozrywka dla każdego, kto lubi powieści historyczne z tajemnicą i romansem w tle. Autorce udało się ożywić na nowo atmosferę Torunia z początków XX wieku i świetnie sportretować jego polskich i pruskich mieszkańców” – Justyna Wydra, pisarka.

***

„Powrót do wielowymiarowego powieściowego świata stworzonego przez Kamilę Cudnik był dużą przyjemnością. Ten kryminał retro o zabarwieniu obyczajowym, z nutą czegoś szelmowskiego, przyciąga od pierwszych stron, serwując szybsze bicie czytelniczych serc. Zagadka, romans, do tego piękny język, historyczne zacięcie i dbałość o szczegóły sprawiają, że »Rytuał« jest powieścią, którą ciężko odłożyć na bok” – Anna Sroka-Czyżewska, „Głos Kultury”.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.