• Nowy produkt
Spowiedź Abysalu
search

Spowiedź Abysalu

18498
Autor
Feranos
Lektor
Konrad Biel
Wydawca
StoryBox
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
9 godz. 26 min
39,95 zł

Najniższa cena produktu 39,95 zł z dnia 11.12.2023

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,95 zł

Gort jest katem w świecie magii, mieczy i używek.

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Audiobook dostępny

Rok wydania: 2023
ISBN: 9788383344522
Wydawca: Storybox


Gort jest katem w świecie magii, mieczy i używek.

Przesłuchuje, zdobywa informacje, wysyła ludzi na śmierć. Lojalnie służy krajowi, wykonując pracę z bezwzględną starannością. Ma do tego dar. I niezachwiany kompas moralny.

Przynajmniej do czasu.

Do jego pracowni zaczynają trafiać ludzie i elfy ujawniający niebezpieczny spisek. Równocześnie w kacie budzi się nieoczekiwane uczucie wobec tajemniczej Riady. To wszystko sprawia, że Gort zastanawia się nad tym, wobec kogo powinien być lojalny – królestwa czy króla?

Dotąd uważał, że czyni jedynie dobro bądź nieszkodliwe zło. Ale czy lojalnością można usprawiedliwić wszystkie wybory?

„Spowiedź Abysalu” to grimdark fantasy z elementami gore. Historia, jakiej jeszcze nie czytaliście.

***

„Idzie nowe! Ta myśl towarzyszyła mi podczas lektury »Spowiedzi Abysalu«. Jak wskazuje sam tytuł, pierwsze skrzypce grają tu przemyślenia i filozofia życiowa bohatera, dla których fabuła stanowi tło. Bohater jest zresztą nietuzinkowy, dobrze się go słucha i naprawdę da się lubić. Feranos pisze charakterystycznie, pięknie przeplata przemyślenia filozoficzne z humorystycznymi, gore z emocjonalną wrażliwością. No i, co dla mnie jest wyznacznikiem sprawnego pióra, popisał się smakiem w scenach erotycznych. Tak więc idzie nowe pokolenie fantastów. Idzie Feranos. I jest dobry” – Marta Krajewska.

***

„W tej książce nie przeczytasz o ratowaniu świata przed wielkim złem, dam z opresji przed – cóż – opresją, czy też o wielkiej przygodzie bohatera z przepowiedni. Bohater umarł, politycy spiskują między sobą, a Gort, zamkowy kat, po prostu wykonuje swoją pracę, by wieczorami napić się z przyjaciółmi. Dałem się zaskoczyć autorowi – tak kreacją świata, jak i językiem. Intrygujący powiew świeżości w literaturze fantasy!” – Michał Stonawski.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.