Porażki marek. Największe wpadki rekinów biznesu. Porażki rozszerzania marek
search

Porażki marek. Największe wpadki rekinów biznesu. Porażki rozszerzania marek

1355
Autor
Matt Haig
Lektor
MARCIN STYCZEŃ
Wydawca
Audioclub
Format
CD
Opis formatu
2 CD
Czas
108
Opakowanie
Duże pudełko kartonowe
Nowy
23,80 zł
Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

rok wydania: 2008
ISBN:
978-83-60339-39-8
format: 14,5 x 20,5cm
Producent: Audioclub.pl/Bellona

Jeśli musisz uczyć się na błędach, to lepiej na cudzych.

Życie lub śmierć firmy zależą od siły marki. Każdego dnia padają jakieś marki, a zarządy firm rwą włosy z głowy i klną na czym świat stoi, chociaż same wpędziły się w takie kłopoty.

Wiele firm kieruje się przekonaniem, że jeśli już raz stworzyły udaną markę, to powinny ją rozszerzać na inne linie produktów. Większość marek, którym to się udało, dokonała rozszerzenia w tych kategoriach produktów, które były zbliżone do oryginału. Coca-Cola zapisała na swoim koncie światowy hit, gdy wprowadziła na rynek Diet Coke. O wiele mniejszy sukces odniosła, kiedy zaoferowała ubrania pod własną marką.

Jednak gdy firmy nie potrafią zrozumieć, w czym zawiera się istota ich marek, porażki okazują się nieuchronne, a ich skutki katastrofalne.

Przedstawione w audioksiążce przykłady nieumiejętnego rozszerzania marek mogą być pomocne przy identyfikowaniu kluczowych obszarów zagrożeń dla firmy. To pouczająca lektura, która powinna znaleźć się w audiotece każdego menedżera, a zainteresuje nie tylko ich. Czyż nie leży w naszej polskiej naturze cicha i skrywana satysfakcja, gdy innym coś się nie udało?

 

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.