• Nowy produkt
Noce i dnie. Tom I i II
search

Noce i dnie. Tom I i II

18956
Autor
Maria Dąbrowska
Lektor
MAREK WALCZAK
Wydawca
Aleksandria
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
20 godz. 55 min
49,90 zł

Najniższa cena produktu 49,90 zł z dnia 19.07.2024

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,90 zł

Ślub nie jest końcem tej historii, a zaledwie jej początkiem.

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Audiobook dostępny

Rok wydania: 2024
ISBN: 9788367501910
Wydawca: Aleksandria


Ślub nie jest końcem tej historii, a zaledwie jej początkiem.

Oto Barbara i Bogumił. Małżeństwo z rozsądku. Wiodą skromne życie, zmagając się nie tylko z trudami prowadzenia majątku ziemskiego, ale też wychowywaniem dzieci sprawiających wieczne kłopoty, utrzymywaniem poprawnych relacji z nie zawsze lubianymi krewnymi. Ich codzienność z daleka szara i monotonna, z bliska fascynuje swoją pełnią.

Monumentalna saga rodzina, opowiada dzieje rodów Ostrzeńskich i Niechciców, ich dzieci, przyjaciół, sąsiadów i dalszej rodziny. To historia zubożałej szlachty; jej wzloty i upadki, przeplatające się z przemianami społecznymi i politycznymi na przełomie XIX i XX wieku. To również piękna realistyczna opowieść o tym, że w życiu jest czas na wszystko, na miłość nawet niezaplanowaną, na radość i zabawę, taniec i ucztowanie, ale też na żałobę, ciszę i spokojne wyczekiwanie na nieuchronne zmiany.

Noce i dnie – wybitna powieść Marii Dąbrowskiej nagrodzona Państwową Nagrodą Literacką, kilkukrotnie nominowana do Nagrody Nobla, której filmowa adaptacja na zawsze wpisała się do kanonu polskiej kinematografii.

W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasem bywają też niedziele.

Czy to można przestać kochać niebo i ziemię dlatego, że bywa niepogoda, wiatr dmie, deszcz siecze? Ty niepogodna jesteś, ale światem jesteś i co ja na to poradzę?

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.