• -30%
audiobook - Antykruchość. Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy - Nassim Nicholas Taleb
search

Antykruchość. Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy

16493
Autor
Nassim Nicholas Taleb
Lektor
Jacek Dragun
Wydawca
Zysk i S-ka
Format
MP3CD
Opis formatu
2 CD-MP3
Czas
1285
Opakowanie
Mały digipack dwuskrzydełkowy
Nowy
30,03 zł
Zniżka 30%
Oferta kończy się:
42,90 zł

Najniższa cena produktu 30,03 zł z dnia 17.04.2024

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 30,03 zł

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-8202-165-3
Wydawca: Zysk i S-ka

Antykruchość pokazuje, jak żyć w świecie Czarnych Łabędzi...

Długookresowe strategie obecnie już nie działają – taką tezę stawia Nassim Nicholas Taleb. W dzisiejszym świecie przeważa to, co nieznane, przypadkowe i zmienne, co autor błyskotliwie opisał w swoim bestsellerze „Czarny Łabędź”. Jak więc przetrwać w tej niepewności, oswoić nieobliczalność zjawisk i chaos, a nawet na tym wygrać?

W swojej wnikliwej i zabawnej książce Taleb dotyka najważniejszych dylematów gospodarki, biznesu i życia społecznego w XXI wieku. Po potężnych kryzysach ostatnich lat Taleb uspokaja:

„Niektórym rzeczom służą wstrząsy; rozwijają się i rozkwitają pod wpływem zmienności, przypadkowości, nieładu i stresu; przygody, ryzyko i niepewność to ich żywioł”.

Te rzeczy nazywa antykruchymi. Potem wykorzystuje pojęcie antykruchości do wyjaśnienia, jak dziś postrzegać rzeczywistość, istnieć w świecie, podchodzić do podejmowania decyzji.

„Antykruchość” to lektura prowokacyjna, intrygująca i inspirująca. Świetna książka dla tych, którzy są gotowi spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy na swoje decyzje, inwestycje, przedsięwzięcia biznesowe czy życie prywatne. To także, znakomicie napisana, wielka pochwała przedsiębiorczości.

***

„Wobec zdającego się nie mieć końca kryzysu tezy autora są pociągające – mają urok świeżości i antyestablishmentowego buntu. Z wieloma jego spostrzeżeniami nie sposób się nie zgodzić, niektóre jednak trudno zaakceptować. Nawet w tym drugim przypadku lektura »Antykruchości« każe nam porzucić na chwilę utarte schematy myślenia i postrzegania rzeczywistości, spojrzeć na nią z dystansu. Dlatego warto zapoznać się z przemyśleniami Nassima Taleba, postarać się być antykruchym”.
Zbigniew Jagiełło

***

„Taleb jest jednym z grona tych pisarzy, którzy pozwalają nam zrozumieć zmieniający się w zawrotnym tempie świat. »Antykruchość« to doskonały przewodnik po zmianach, które nas zalewają niemal bez przerwy, to książka będąca równocześnie błyskotliwą diagnozą współczesności i analityczym projektem działania na przyszłość”.
Bartosz Węglarczyk, Onet.pl

***

„Żyjemy w niestabilnym świecie, którego nieodłącznym elementem stały się Czarne Łabędzie, oddziałujące z coraz większą siłą na coraz większą skalę. Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 ujawniła kruchość nie tylko gospodarki, ale również państwa i człowieka (jego zdrowia i psychiki). To świat, który definiuje się na nowo i zmusza nas do poszukiwania innych strategii działania.
Jeden z największych intelektualistów XXI wieku, Nassim Nicholas Taleb, stworzył pojęcie antykruchości, która staje się kluczową kompetencją współczesnego człowieka. Tylko to, co jest antykruche, wzmacnia się dzięki zmienności, a ta stała się nieodłącznym elementem naszego życia. To lektura obowiązkowa dla liderów, menedżerów, polityków oraz tych, którzy w sposób świadomy chcą kierować swoim życiem. Wywraca spojrzenie na współczesną rzeczywistość o 180 stopni, zmuszając do myślenia i działania”.
Kuba Sito, strateg biznesowy i publicysta,
autor programu #BiznesPrzezSito emitowanego na antenie radia Chillizet

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.