Bolesław Chrobry. Szło nowe
search

Bolesław Chrobry. Szło nowe

18193
Autor
Antoni Gołubiew
Lektor
MARCIN POPCZYŃSKI
Wydawca
Aleksandria
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
19 godz. 51 min
44,90 zł

Najniższa cena produktu 44,90 zł z dnia 28.02.2024

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 44,90 zł

Drugi tom cyklu powieści historycznych o początkach Polski

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Ostatnie sztuki w magazynie

Rok wydania: 2023
ISBN: 9788367501118
Wydawca: Aleksandria


Drugi tom cyklu powieści historycznych o początkach Polski.

Puszcza, choć piękna i potężna, wycofuje się – nadchodzi nowy świat z nowymi prawami i nową wiarą. Polany i lasy zmieniają się w pola uprawne, osady i miasta, a zasady obowiązujące od wieków uginają się pod nakazami księcia. Bolesław Chrobry – dobry wódz i organizator, sprawiedliwy władca – snuje dalekosiężne plany i odnosi kolejne sukcesy. Puszczańskie plemiona, pod jego twardymi rządami, przeradzają się w Państwo, z którym muszą liczyć się potężni sąsiedzi.

Wszystko rozgrywa się na tle, najważniejszych dla powstania polskiej państwowości, średniowiecznych wydarzeń. Poganie, siłą nawracani na chrześcijaństwo, mordują biskupa Wojciecha, a w czasie pielgrzymki króla Niemiec i cesarza rzymskiego Ottona III do grobu słynnego męczennika, ma miejsce Zjazd Gnieźnieński.

Na jak długo wydarzenia te umocnią pozycję polskiego księcia w oczach Europy?

Gołubiew kreśli panoramę dziejów przyszłego królestwa począwszy od pierwszych lat rządów Chrobrego, stara się w jak najbardziej obiektywny sposób ukazać historię wprowadzania chrześcijaństwa na ziemiach polskich. Szczegóły z codziennego życia licznych bohaterów, a także doskonale splatające się wątki, opisuje stylizowanym językiem pozwalającym zapomnieć o współczesności i przenoszącym słuchaczy w nieznane, odległe czasy.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.