Męska depresja Jak rozbić pancerz
search

Męska depresja Jak rozbić pancerz

18253
Autor
Krzysztof Krajewski-Siuda, Szymon Żyśko
Lektor
Łukasz Chmielowski, Tomasz Wysocki
Wydawca
Mando
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
5 godz. 2 min
45,90 zł

Najniższa cena produktu 45,90 zł z dnia 19.07.2024

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 45,90 zł

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Ostatnie sztuki w magazynie

Rok wydania: 2023
ISBN: 9788327740021
Wydawca: MANDO

Mężczyźni też chorują na depresję, ale udają, że jest O.K.

„Jestem silny. Jestem twardy. Będę walczył” – powtarzają sobie mężczyźni, gdy poczują się gorzej. Wkładają pancerz, który zamiast ich chronić, stanowi obciążenie, bo nie pozwala ujawnić słabości i zmierzyć się z nimi. Tymczasem depresja podtruwa, pustoszy, a nawet zabija. Bo to groźne zaburzenie, a nie „słabszy okres” czy „zły humor”.

Jak rozpoznać depresję u siebie lub bliskiej osoby? Jak skutecznie szukać pomocy?Czy psychoterapia zmienia osobowość? Czy leki od psychiatry są bezpieczne?

O być może najpoważniejszej chorobie naszych czasów – jak mówi się powszechnie o depresji – otwarcie i bez klisz rozmawiają Szymon Żyśko, dziennikarz, który sam się z nią zmagał, oraz prof. Krzysztof Krajewski-Siuda, ceniony psychiatra i psychoterapeuta. Wspólnie odkrywają mechanizmy depresji u mężczyzn i tajniki pracy nad jej zwalczeniem. Pokazują też, jak rozbić krępujący pancerz, a w zamian uzbroić się w odpowiednie narzędzia.

***

Mierniki zachowań samobójczych i dokonanych samomorderstw szybują w Polsce w górę, a ponad dwie trzecie ofiar to mężczyźni.

Ta książka to ciekawy dyskurs oraz rzetelny poradniko zaburzeniu depresyjnym wraz z szczegółową instrukcją postępowania: jak się zachować, gdzie zamówić konsultację oraz jaki jest jej możliwy przebieg.

Dr n. med. Krzysztof Walczewski, psychiatra i superwizor psychoterapii

Jeśli jakakolwiek rozmowa dwóch osób może uratować życie, ułatwić powrót do zdrowia albo pomóc zrozumieć, to będzie to albo ta książka, albo nasza własna rozmowa z terapeutą. Innej opcji nie ma.

Janek Świtała, ratownik medyczny, autor książkiPolski SOR, zmagał się z depresja i wygrał

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.