• Nowy produkt
Bolesław Chrobry Rozdroża. Tom 2
search

Bolesław Chrobry Rozdroża. Tom 2

18951
Autor
Antoni Gołubiew
Lektor
MARCIN POPCZYŃSKI
Wydawca
Aleksandria
Format
MP3CD
Czas
20 godzin 25 minut
ISBN
9788367940252
39,90 zł

Najniższa cena produktu 28,99 zł z dnia 20.06.2024

Kolejny tom cyklu powieści historycznych o początkach polskiej państwowości.

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń

Księstwo Bolesława Chrobrego zjednoczone i okrzepłe w wojnach znajduje się w sercu wielkiej europejskiej polityki. Tu pokój jest tylko przerwą między kolejnymi krwawymi starciami, a wszyscy łącznie z Cesarzem i Papieżem wysuwają wobec sąsiadów coraz to nowe roszczenia.

Bolesław wytrwale realizuje swoją wizję chrześcijańskiego państwa i bez skrupułów zwalcza przejawy prastarych wierzeń. Puszcza ugina się pod naporem budowniczych dróg i grodów, oddaje swoje polany pod pola uprawne. Losy Latorosłki, Skry, Bugaja, Kłąba, Zaboja Tura, Darska, Dzierbołka, Stojgniewa i innych bohaterów są w tej części równie ważne jak dzieje piastowskiego władcy. Co jest im pisane w tych niepewnych czasach?

Tymczasem do rodzinnego gniazda wraca siostra Bolesława ? Świętosława, a przez pola, lasy i rozdroża przetacza się wielka pąć ? pokutna pielgrzymka. Czy umocni ona kierunek wybrany przez idącego na jej czele księcia?

Rozdroża Tom II to wyjątkowa powieść historyczna, w której Antoni Gołubiew sportretował wszystkie średniowieczne warstwy społeczne i ukazał ich losy splecione nierozerwalnie z losami piastowskiego księstwa.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.