• -30%
audiobook - Alchemia. Zaskakująca moc pomysłów, które z pozoru nie mają sensu - Rory Sutherland
search

Alchemia. Zaskakująca moc pomysłów, które z pozoru nie mają sensu

17404
Autor
Rory Sutherland
Lektor
Wiesław Kolbusz
Wydawca
Zysk i S-ka
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
660
Opakowanie
Mały digipack dwuskrzydełkowy
Nowy
30,03 zł
Zniżka 30%
Oferta kończy się:
42,90 zł

Najniższa cena produktu 30,03 zł z dnia 25.04.2024

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 30,03 zł

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

Rok wydania: 2022
ISBN: 9788382024272
Wydawca: Zysk i S-ka

PRZEWROTNA KSIĄŻKA ZACHĘCAJĄCA NAS DO ODKRYWANIA MAGII, KTÓRA POJAWIA SIĘ, KIEDY TYLKO TROCHĘ BARDZIEJ ZAUFAMY NASZEJ KREATYWNEJ INTUICJI.

Aby być genialnym, trzeba być irracjonalnym – przekonuje Rory Sutherland, wiceprezes agencji reklamowej Ogilvy i legenda TED Talks.

Dlaczego napój Red Bull jest tak popularny, chociaż wszyscy nienawidzą jego smaku? Dlaczego dzięki peronowym tablicom odliczającym czas pozostały do odjazdu pociągu mniej nas denerwują opóźnienia? I dlaczego wolimy, gdy pasta do zębów jest... pasiasta?

Uważamy się za istoty racjonalne. A ekonomia i biznes opierają się na założeniu, że podejmujemy logiczne decyzje na podstawie dowodów. Ale wcale tacy nie jesteśmy. W wielu kluczowych obszarach naszego życia rozum odgrywa naprawdę znikomą rolę. Przyciąga nas to, co piękne, ale i to, co ekstrawaganckie, nadmierne, dziwaczne, absurdalne – od kosztownych zaproszeń ślubnych po maleńkie buteleczki zawierające najnowsze perfumy.

Jeśli więc chcecie wpływać na wybory dokonywane przez ludzi, musicie ominąć rozum. Najlepsze pomysły nie mają bowiem racjonalnego sensu: sprawiają, że bardziej czujemy, niż myślimy.

***

„Czytanie »Alchemii« było – tak jak obiecywał tytuł – procesem, w którym tekst na moich oczach przekształcał się w złoto. Z każdej strony regularnie i cudownie wyłaniają się tu wnikliwe mądrości dotyczące funkcjonowania człowieka i społeczeństwa. Nie przegapcie tej książki!”
Robert Cialdini,
autor bestsellera „Wywieranie wpływu na ludzi”

***

„Lojalnie ostrzegam – Sutherland jest nieprawdopodobnie miłym gawędziarzem. Roztacza przed czytelnikiem wizję baśni z tysiąca i jednej nocy, która wciąga i hipnotyzuje lekką, humorystyczną wręcz miejscami narracją (warto również czytać przypisy, w których prowadzi czasem ciekawe dyskusje... sam ze sobą).

Ale uwaga – autor zamiast bajek w tok narracji wplata prawdziwe, fascynujące studia (także tysiąca i jeden) przypadków biznesowych. Ich bohaterami nie są zaś bajkowe postacie, ale menedżerowie, którym – dzięki zręcznym decyzjom i działaniom marketingowym – udała się czarodziejska sztuka przemiany ołowiu w złoto.

Przy czym jest to złoto całkowicie prawdziwe – skuteczna sprzedaż, zakończony sukcesem projekt, wymierny zysk dla firmy. Jak prawdziwe baśnie, historie przytaczane przez Sutherlanda mają też swoje morały, uczące dobrych, a czasem wręcz błyskotliwych praktyk marketingowych”.
Tomasz Kulas,
redaktor prowadzący „MIT Sloan Management Review Polska” i „ICAN Management Review”

***

„Ze względu na rozwój technologiczny oraz metazjawiska społeczne realizujemy coraz bardziej złożone projekty marketingowo-sprzedażowe, które wymagają nieoczywistych połączeń, czasami nawet pozbawionych logiki na pierwszym etapie prac. Dostęp do »big data«, personifikacja działań w obszarze sztucznej inteligencji, modelowanie zachowań użytkowników, dynamiczna rewizja modelu biznesowego sprawia, że trzeba łączyć wiedzę z kontekstów ekonomicznych, technologicznych, społecznych, ekologicznych, ale przede wszystkim etycznych.

Wymaga to nabycia nowych połączeń umiejętności np. analitycznych, filozoficznych, rozwoju inteligencji emocjonalnej, wrażliwości czy odporności i elastyczności psychicznej. Są one cenne nie tylko do sprzedaży produktów, ale także do promowania różnorodnych celów społecznych czy budowania kapitału społecznego.

Jak nabyć takie połączenia kompetencji i jak później trenować swoją odwagę w ich używaniu? Koniecznie przeczytaj książkę Rory’ego Sutherlanda »Alchemia. Zaskakująca moc pomysłów, które z pozoru nie mają sensu«”.
Joanna Rubin,
współzałożycielka agencji NewMoon Marketing, publicystka m.in. „Forbesa”, „Newsweeka” i „Harvard Business Review”

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.