audiobook - Stróż krokodyla - Katrine Engberg
search

Stróż krokodyla

16141
Autor
Katrine Engberg
Lektor
Jacek Dragun
Wydawca
Zysk i S-ka
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
760
Opakowanie
Mały digipack dwuskrzydełkowy
Nowy
34,90 zł

(34,90 zł szt)

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-8116-991-2
Wydawca: Zysk i S-ka

PRZESYCONY ATMOSFERĄ STAREJ KOPENHAGI, PEŁEN ZASKAKUJĄCYCH ZWROTÓW AKCJI THRILLER O SKUTKACH POMIESZANIA FIKCJI Z RZECZYWISTOŚCIĄ

Pewnego dnia wczesnym rankiem starszy pan, Gregers Hermansen, mieszkający w zaniedbanej kamienicy w centrum starej Kopenhagi, idzie wyrzucić śmieci. Na jednym z pięter zauważa uchylone drzwi. Zaniepokojony zagląda ostrożnie do środka, nagle potyka się i upada. Kiedy dochodzi do siebie, dociera do niego, że leży na zakrwawionym ciele młodej dziewczyny, która wynajmowała jedno z mieszkań wspólnie z współlokatorką.

Tak zaczyna się koszmar mieszkańców kamienicy. Śledztwo w sprawie tajemniczego mordu prowadzi dwoje policjantów z kopenhaskiego wydziału zabójstw, inspektorzy Jeppe Kǿrner i Anette Werner. Wkrótce okazuje się, że mieszkająca w tej samej kamienicy właścicielka domu, Esther de Laurenti, pisze kryminał, w którym ofiara dziwnie przypomina zamordowaną dziewczynę. Czy klucz do rozwiązania tajemnicy tkwi w przeszłości właścicielki domu? Dlaczego napisana przez nią powieść tak inspiruje mordercę?

Katrine Engberg jest zaliczana do grona najważniejszych autorów powieści kryminalnych w Danii.

***

„Nie sztuką jest napisać książkę. Sztuką jest zrobić to tak, by wciągała od pierwszej strony. Engberg się to udało. »Stróż krokodyla« jest dowodem, że osiągnęła mistrzostwo w konstruowaniu intrygi i postaci”.
Sylwia Błach, autorka powieści „Syndrom Riddocha”

***

„Jedna zbrodnia zastrasza mieszkańców małej kamienicy i budzi wątpliwość policjantów prowadzących śledztwo. W powietrzu wisi tajemnica, która zmrozi krew w żyłach. Za rogiem czai się morderca. On nie odpuści. Czy odważycie się wkroczyć do świata fenomenalnie napisanego kryminału, w którym każde słowo posiada podwójne znaczenie?”
Beata Moskwa, ThievingBooks

***

„Wymagająca skupienia historia dla ludzi o mocnych nerwach. Wyrafinowane portrety psychologiczne, zwroty akcji i zawiłe śledztwo. Mroczne dzieło, w którym określenie »scenariusz zbrodni« nabiera nowego znaczenia. Gęsia skórka gwarantowana”.
Weronika Tomala, Kto czyta książki – żyje podwójnie

***

„Dopracowana fabuła i wyraziści bohaterowie sprawiają, że »Stróż krokodyla« wciąga od pierwszych stron. Autorka zwodzi, podsuwa fałszywe tropy, by na końcu uraczyć czytelnika zaskakującym rozwiązaniem. Aż trudno uwierzyć, że to debiut Katrine Engberg!”
Iwona Stach, Ja – Książkoholik

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.