Chłopi
search

Chłopi

17578
Autor
Władysław Reymont
Lektor
MAREK WALCZAK
Wydawca
Aleksandria
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
49,90 zł

Najniższa cena produktu 49,90 zł z dnia 01.12.2023

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,90 zł

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń

Rok wydania: 2022
ISBN: 9788366817371
Wydawca: Aleksandria

Maciej Boryna, mieszkaniec wsi Lipce i właściciel największego gospodarstwa, postanawia poślubić Jagnę - piękną dziewczynę, do której wzdychają mężczyźni z całej wioski. Nie wie jednak, jak bardzo namiętny romans łączy jego syna z młodą marzycielką i do jakiego zamieszania i konfliktów doprowadzi ta skomplikowana relacja.

Powieść "Chłopi", która przyniosła Reymontowi międzynarodową sławę, w 1924 roku została nagrodzona literacką Nagrodą Nobla. Pisarz doskonale maluje słowem obraz mieszkańców polskiej wsi u schyłku XIX wieku. Życie społeczności ukazane jest nie tylko na przestrzeni czterech pór roku, które wyznaczają rytm pracy i bytu ludzi, ale też na tle zachodzących wówczas przemian kulturowych.

Mistrzowska interpretacja Marka Walczaka porywa słuchaczy w nieznany świat reymontowskich Lipiec, nie pozwalając nawet na chwilę oderwać się od emocjonującej akcji powieści. Barwny język, niejednoznaczni bohaterzy, plastyczne opisy przyrody, wartka akcja powieści zapewnią najlepszą rozrywkę, każdemu, kto będzie chciał wysłuchać jednej z najważniejszych i unikatowych powieści XX wieku.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.