• -30%
Uzdrawiające emocje. Rozmowy z Dalajlamą o uważności, emocjach i zdrowiu
search

Uzdrawiające emocje. Rozmowy z Dalajlamą o uważności, emocjach i zdrowiu

18086
Autor
praca zbiorowa
Lektor
Jacek Dragun
Wydawca
Zysk i S-ka
Format
MP3CD
Opis formatu
1 CD-MP3
Czas
10 godz. 37 min
27,93 zł
Zniżka 30%
Oferta kończy się:
39,90 zł

Najniższa cena produktu 27,93 zł z dnia 23.04.2024

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 39,90 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 27,93 zł

Czy umysł potrafi uzdrowić ciało? Buddyjska tradycja od dawna odpowiada na to pytanie twierdząco i coraz więcej zachodnich ekspertów zaczyna się z tym zgadzać

Ilość
Dodaj do swojej listy życzeń
Ostatnie sztuki w magazynie

Rok wydania: 2023
ISBN: 9788382026733
Wydawca: Zysk i S-ka

Czy umysł potrafi uzdrowić ciało? Buddyjska tradycja od dawna odpowiada na to pytanie twierdząco i coraz więcej zachodnich ekspertów zaczyna się z tym zgadzać.

„Uzdrawiające emocje” to zapis niezwykłej dyskusji między Dalajlamą i wybitnymi psychologami, lekarzami i nauczycielami medytacji o wzajemnych relacjach i zależności między ludzkim umysłem i ciałem. Z tych fascynujących rozmów dowiemy się m.in., jak są powiązane ze sobą mózg, układ immunologiczny i emocje; jakie emocje mają wpływ na osiągnięcie przez człowieka pomyślności; jak w kontekście medycznym funkcjonuje proces skupienia uwagi oraz w jaki sposób nieuchronność śmierci pomaga zrozumieć naturę umysłu.

Autorzy:

Dr Francisco Varela (1946–2001) był dyrektorem ds. badań w Centrum Narodowym Badań Naukowych (CNRS) w Paryżu. Jest autorem wielu artykułów naukowych i jedenastu książek, w tym „Embodied Mind”.

Dr Clifford Saron jest psychologiem w Szkole Medycznej Alberta Einsteina w Nowym Jorku.

Dr Richard J. Davidson jest dyrektorem laboratorium neuronauki afektywnej na uniwersytecie Wisconsin.

Dr Daniel Brown jest asystentem profesora psychologii w Szkole Medycznej w Harvardzie. Napisał osiem książek i od dwudziestu pięciu lat bada tradycje medytacji.

Dr Lee Yearley jest profesorem religioznawstwa na Uniwersytecie Stanford. Jest autorem książki „Mencius and Aquinas: Theories and Conceptions of Courage”.

Dr Daniel Goleman pisze artykuły naukowe dla „New York Timesa”, jest też autorem książki „Inteligencja emocjonalna”.

Sharon Salzberg jest dyrektorką w Insight Meditation Society, w Barre w stanie Massachusetts. Jest autorką książki „Lovingkindness: The Revolutionary Art of Happiness”.

Dr Jon Kabat-Zinn jest zasłużonym emerytowanym profesorem medycyny w Szkole Medycznej Uniwersytetu Massachusetts, gdzie założył Program Redukcji Stresu i Relaksacji (dziś UMass Memorial Center for Mindfulness). Jest autorem książki „Gdziekolwiek jesteś, bądź: przewodnik uważnego życia”.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.